mojeque.com

galeria / blog / projekty / sesje / o mnie / kontakt

pół roku ćwiczeń nad zadanymi tematami, po trzy tygodnie na wyzwanie. wyśmienite towarzystwo, wysoki poziom. II semestr uniwersytetu akademii fotografii dziecięcej.

wyzwanie 1: pocztówka - ze strony AFD: "... to połączenie zagadnień z fotografii krajobrazowej z nauką fotografowania dzieci. To rękawica rzucona umiejętnościom technicznym, ale także wiedzy i praktyce z dziedziny koloru, światła, szerokiego kadru, perspektywy. To także kolejny test na kreatywność, którą wciąż nie przestajecie zadziwiać i zachwycać. Test na potwierdzenie Waszej pomysłowości i stylu. Pamiętajcie, że sekretem pięknej fotografii krajobrazowej nie są egzotyczne, mało znane miejsca. Sekret tkwi w technice, podejściu do tematu, w emocjach, które wywołuje obraz. Tu niebagatelną rolę odgrywa światło i pora fotografowania. Ale po kolei, najpierw temat... Brzmi on: POCZTÓWKA."

za zdjęcie powyżej dostałam wyróżnienie z uzasadnieniem: Wyjątkowy kadr pod względem treści jak również i światła wykorzystanego w tworzeniu tego obrazu! Choć powiedziałabym raczej ograniczenie ogólnie pojętego światła, co powoduje iż obraz jest intrygujący i mocno wciągający! Mgła unosząca się nad budynkiem i ciemność otulająca las, jak również same postaci, działa na wyobraźnię i skłania do własnej interpretacji! Widać, że autorka bawi się konwencją! Kadr, który zapamiętam na długo! Gratuluję! (Basia Golec-Regiec - Barbs00).

wyzwanie 2: przestrzeń - ze strony AFD: "...w tym wyzwaniu, podczas którego zmienicie swoje spojrzenie na przestrzeń wokół Was, w bardzo przemyślany sposób należy połączyć zdobytą już wiedzę m. in. na temat reportażu, emocji, portretu dziecięcego, światła, z nową - dotyczącą fotografowania wnętrz i ograniczonych przestrzeni za zewnątrz".


Komentarze